دارو افشان شایگان

درباره دارو افشان شایگان

شرکت داروسازی دانش بنیان دارو افشان شایگان تولید فرآورده های سلامت محور در اشکال دارویی متنوع (قرص، کپسول، پلت، شربت، سوسپانسیون، قطره و …) با فرمولاسیون های جدید و نوآورانه را وجهه همت خود قرار داده است. این محصولات از بهترین مواد اولیه و بر اساس بالاترین استانداردهای کیفی طراحی و تولید شده است. شرکت داروسازی دارو افشان شایگان با بهره ­گیری از کارمندان و متخصصی مجرب کوشیده است تا با ارائه این محصولات نقشی کوچک در بهبود کیفیت زندگی و ارتقاء سطح کیفی سلامت مصرف کنندگان عزیز داشته و در عین حال نماینده ای شایسته برای صنعت داروسازی ایران باشد.

رسالت دارو افشان شایگان

همه انسان‌ها صرف­ نظر از سن، جنسیت، قوم، مذهب، و نژاد سزاوار برخورداری از یک زندگی سالم هستند. رسالت اساسی ما در خانواده بزرگ داروسازی دانش بنیان دارو افشان شایگان، کوشش در جهت تحقق کامل این اصل مهم است تا از این رهگذر به نوبه خود سهمی در ارتقاء سلامت و بهبود کیفیت زندگی     هم میهنان عزیز داشته باشیم. در این راستا کوشیده ایم تا تعهد به رعایت بالاترین سطح کیفیت تولید محصول و ارائه خدمات را در باورمان نهادینه کنیم. ما بر آن بوده ایم که با انتقال دانش فنی از شرکای بین‌المللی و با اتکا به مهارت های بالقوه یادگیری در سازمان خود، محصولاتی کیفی ، منطبق بر اصول GMP تولید و عرضه کنیم.  

داروافشان شایگان
داروافشان شایگان

رسالت دارو افشان شایگان

همه انسان‌ها صرف­ نظر از سن، جنسیت، قوم، مذهب، و نژاد سزاوار برخورداری از یک زندگی سالم هستند. رسالت اساسی ما در خانواده بزرگ داروسازی دانش بنیان دارو افشان شایگان، کوشش در جهت تحقق کامل این اصل مهم است تا از این رهگذر به نوبه خود سهمی در ارتقاء سلامت و بهبود کیفیت زندگی     هم میهنان عزیز داشته باشیم. در این راستا کوشیده ایم تا تعهد به رعایت بالاترین سطح کیفیت تولید محصول و ارائه خدمات را در باورمان نهادینه کنیم. ما بر آن بوده ایم که با انتقال دانش فنی از شرکت های بین‌المللی و با اتکا به مهارت های بالقوه یادگیری در سازمان خود، محصولاتی کیفی ، منطبق بر اصول GMP تولید و عرضه کنیم.

داروافشان شایگان

چشم انداز دارو افشان شایگان

بر اساس سند چشم انداز توسعه داخلی شرکت داروسازی دارو افشان شایگان، مجموعه بر آن است که تا افق هزار و چهارصد و چهار خورشیدی از نقطه نظر کیفیت در زمینه تولید فرآورده های سلامت محور در جمع 3 شرکت برتر کشور باشد. یک شرکت بین ­المللی پیشرو در زمینه تولید محصولات دارویی و مکمل تحت لیسانس که سهمی بسزا از سبد صادرات فرآورده های سلامت محور ایران به بازارهای جهانی داشته باشد. در این راستا برخی از مهم­ترین سرخط های سند چشم انداز شرکت به شرح زیر می باشد:

سودآفرینی بیشینه برای سهامداران، نرخ بهره ­وری بالا و چالاکی عملیاتی، دستیابی به حسن شهرت و تبدیل شدن به برندی خوشنام نزد مصرف کنندگان عزیز، ارزش ­آفرینی برای جامعه، نوآوری و توسعه سبد محصولات

خط مشی دارو افشان شایگان

  • استفاده بهینه از منابع موجود؛ کاهش ضایعات و تولید محصولات با کیفیت ، مقرون به صرفه و در دسترس به منظور ارتقاء بهره وری
  • رعایت اصول GMP، GLP، GDP و GSP در کلیه فرآیندهای تولید، تحلیل و عرضه محصولات
  • ایجاد سیستم تضمین کیفیت برای اطمینان از کیفیت و یکپارچگی محصولات
  • توسعه تجاری، بهبود و پیشرفت فعالیت ها
  • رسیدن به بازارهای جهانی و خدمت رسانی به جامعه بیش از هر زمان دیگر
  • تولید محصولات جدید و متنوع به منظور دستیابی به استانداردهای بهداشتی بالاتر
  • توانمندسازی ،جذب و آموزش سرمایه انسانی و پرورش همکاران متخصص 
  • توسعه برنامه های تحقیقات بالینی در زمینه های جدید از جمله خواب، هماتولوژی و انکولوژی
شایگان

دارو افشان شایگان در یک نگاه

شرکت دانش بنیان
50 پروانه تولید و بهره برداری
واردکننده سورس مواد اولیه
صادر کننده به کشورهای منطقه
اولین تولیدکننده محصولات بدون پارابن
پیشگام در معرفی علمی مکمل های دارویی
اولین تولیدکننده داخلی فولات نسل چهار
تولید محصولات کودک بدون قند 
0
پروانه ساخت وبهره برداری
0
 سال سابقه فعالیت
0
پرسنل متخصص

واحد های سازمانی

واحد فروش و بازاریابی

بی تردید هر فعالیت تولیدی بدون بهره گیری از کادر مجرب فروش و بازاریابی محکوم به شکست است. واحد فروش و بازاریابی شرکت دارو افشان شایگان با رویکرد علمی در سه حوزه فروش، بازاریابی و صادرات فعال می باشد. واحد فروش شامل چندین کارشناس می باشد . متخصصین مجرب این واحد در زمینه های مختلفی از جمله دیجیتال مارکتینگ، تولید محتوا، بازاریابی علمی، و تربیت نمایندگان علمی مجرب و آگاه، فعال هستند. شناخت عملکرد رقبا با تکیه بر بانک اطلاعات قوی، فناوری روز و آگاهی از مقررات جدید زیرساخت های لازم جهت ارتقاء و بهره وری سازمان را ایجاد می نماید. این واحد همواره کوشیده است جدیدترین متدهای فروش و بازاریابی را با تکیه بر اصول مدیریت روابط مشتری یا CRM به کار بندد تا مشتریان و مصرف کنندگان عزیز حداکثر رضایت را از مصرف محصولات حاصل نمایند.

واحد تحقیق و توسعه (R&D)

واحد تحقیقات شرکت داروسازی دارو افشان شایگان قلب این مجموعه است. طراحی و توسعه فرمولاسیون داروهای جدید و نیز بهبود کیفیت محصولات جاری شرکت از مهمترین وظایف این واحد است. بهره گیری از‌ متخصصين‌ مجرب‌، همكاري‌ با مراكز دانشگاهي‌ و تحقيقاتي‌، استفاده‌ از یافته های به روز ترین‌ تحقیقات داروسازی و امکانات دستگاهی پیشرفته در این راستا مورد توجه قرار گرفته است.

واحد مالی و حسابداری

دپارتمان امور مالی شرکت دارو افشان شایگان با تکیه بر توانایی های تخصصی و رعایت آیین نامه های مصوب و ساماندهی صورت‌های مالی، ثبت و گزارش دهی مستمر به مدیریت، مشاوره های تخصصی در برآورد بودجه و تحلیل گزارشات مالی سبب نظارت صحیح و درستی در بحث اقتصادی و مالی شرکت شده و  چهره قابل اعتماد و مطلوبی از شرکت در سازمان های حسابرسی و مالیاتی نمود داده است.

واحد منابع انسانی

مدیریت منابع انسانی HRM یا همان Human Resource Management یکی از دپارتمان های حائز اهمیت در تمامی کسب و کارهاست که نقش بسزایی در رشد کارمندان یک شرکت ایفا می کند. منابع انسانی ارزشمندترین سرمایه شرکت داروسازی دانش بنیان دارو افشان شایگان است. ما همواره کوشیده ایم سطح توانایی پاسخ‌گویی به نیازهای کسب و کار را با تکیه بر این مهمترین سرمایه ارتفا بخشیم.

واحد برنامه ریزی و انبار

دپارتمان انبار و برنامه ریزی شرکت دارو افشان شایگان متشکل از نیروهای متخصص و متعهد با تکیه بر الزامات سازمان غذا و دارو محیط مطمئنی جهت انبارش، پایش و نگهداری مواد اولیه، اقلام بسته بندی و محصولات را به شرح ذیل فراهم نموده است:
            –  هماهنگی بین واحد های مختلف سازمان در راستای ارائه برنامه تولید 3 ماهه
            – کنترل موجودی انبار متناسب با برنامه تولید آتی و شناسایی نقاط سفارش دهی
            – کنترل و پایش انبارها شامل انبار محصول، انبار مواد اولیه و اقلام بسته بندی
            – کدگذاری قابل ردیابی ،‌ چیدمان، جابجایی و نگهداری اقلام در انبار مطابق اصول 5S
            – کنترل موجودی و ورود و خروج به انبار مطابق اصول FIFO و FEFO و با رعایت اصول GMP و GDP

واحد بازرگانی

دپارتمان بازرگانی شرکت دارو افشان شایگان خرید مواد اولیه، اقلام بسته بندی، ملزومات و دستگاه های آزمایشگاهی بر پایه اولویت کیفیت از منابع داخلی سرلوحه کار خود قرار داده و کلیه فعالیت های وارداتی و ثبت سفارش خود از شرکتهای بین المللی رادر سایه رعایت قوانین سازمان غذا و دارو به ثمر می رساند. این واحد عهده دار صادرات محصولات جهت توسعه روابط تجاری و تامین نیاز دارویی سایر کشورها بوده و با انتخاب صحیح بازار هدف، نماینده مطلوبی جهت معرفی و مراودات بازار دارویی این شرکت در کشورهای همسایه می باشد.

واحد مسئول فنی
با توجه به ماده ۲ آئین نامه ثبت دارو، شرکتهای دارویی به منظور ثبت، تولید و یا واردات محصولات دارویی، ملزم به معرفی مسئول فنی واجد شرایط طبق ضوابط سازمان غذا و دارو می باشند. مسوول فنی موظف است با در نظر گرفتن ضوابط سازمان غذا و دارو بر کلیه مراحل تولید و فرمولاسیون محصولا از فاز پژوهش تا تولید و بسته بندی نظارت کامل داشته باشد. در واقع مسوول فنی نماینده مستقیم سازمان غذا و دارو در یک شرکت دارویی می باشد.
 
 
واحد تضمین کیفیت

دپارتمان تضمین کیفیت داروسازی دارو افشان شایگان با دار بودن نیروهای متعهد و حرفه ای عهده دار تدوین و به روز رسانی کلیه دستورالعمل های فرآیندهای موجود در شرکت بوده و مسئولیت نظارت، کنترل و پایش بر ایمنی، کارایی و اثربخشی محصول باکیفیت را در شرایط خوب تولید و در سایه الزامات سازمان غذا و  دارو مورد پایش و ارزیابی قرار داده و در گزارش های مدون به مقام مسئول فنی روند کیفی تولید، انبارش و توزیع محصولات را اعلام می نماید

واحد آزمایشگاه تحقیقاتی و کنترل کیفیت

دپارتمان آزمایشگاه تحقیقات وکنترل کیفیت دارو افشان شایگان  با دارا بودن مدیریت متخصص داروساز و پرسنل متخصص شیمیست مسئولیت انجام آنالیز کلیه مواد اولیه، اقلام بسته بندی و محصول نهایی با تکیه بر به روز ترین فارماکوپه های دارویی را عهده دار می باشند.

این بخش با استفاده از تجهیزات مدرن آزمایشگاهی به تحقیق و فرآوری فرمولاسیون های دارویی، مکمل، طبیعی سنتی و آرایشی بهداشتی پرداخته و با انجام کلیه تست متدهای آزمایشگاهی و پایش پایداری ها ، طراحی داروهای جدید و نیز اصلاح و بهینه سازی روشهای تولید و بهبود کیفیت کلیه محصولات شرکت نقش مهمی در ورود محصولات نوین و تحت لیسانس این شرکت به بازار دارویی ایران داشته است.

واحد رگولاتوری

 این دپارتمان مسئول ارتباط صحیح و سازنده بین شرکت دارو افشان شایگان و ارگان های برون سازمانی چون سازمان غذا و دارو، سندیکای مکمل، سندیکای دارو و معاونت های غذا و دارو می باشد. این واحد عهده دار تمامی فرایندهای مشتمل بر اخذ مجوز از سازمان ها مانند مجوز تولید محصول جدید، مجوز واردات مواد اولیه و جانبی، مجوز تغییر در فرمولاسیون دارو، اخذ گواهی های صادراتی محصولات و اخذ پروانه محصولات با رعایت کلیه الزامات سازمان غذا و دارو می باشد.

داروافشان شایگان

مدیرعامل دارو افشان شایگان از زیرساخت صادرات مکمل گفت :

دکتر نینا میردریکوند، مدیرعامل شرکت دارو افشان شایگان در این زمینه در گفت‌و‌گو با مجله غذا و دارو عنوان کرد: شرکت‌های تولیدکننده ایرانی به‌راحتی قابلیت دارند که محصولی را تولید کنند که در این حوزه در بازار کشورهای همسایه با محصولات مشابه خارجی وارد رقابت شود. اما این هدف زمانی می‌تواند محقق شود که یک سری عوامل بیرونی مانند تحریم‌ها و همچنین برخی عوامل درونی مثل قوانین دست‌و‌پاگیر و زمان‌بر بودن فرآیندهای اداری مربوط به صادرات ما را در این زمینه دچار محدودیت نکنند.

مدیرعامل دارو افشان  شایگان از زیرساخت صادرات مکمل گفت :

دکتر نینا میردریکوند، مدیرعامل شرکت دارو افشان شایگان در این زمینه در گفت‌و‌گو با مجله غذا و دارو عنوان کرد: شرکت‌های تولیدکننده ایرانی به‌راحتی قابلیت دارند که محصولی را تولید کنند که در این حوزه در بازار کشورهای همسایه با محصولات مشابه خارجی وارد رقابت شود. اما این هدف زمانی می‌تواند محقق شود که یک سری عوامل بیرونی مانند تحریم‌ها و همچنین برخی عوامل درونی مثل قوانین دست‌و‌پاگیر و زمان‌بر بودن فرآیندهای اداری مربوط به صادرات ما را در این زمینه دچار محدودیت نکنند.

داروافشان شایگان